Proč jsme vlastně zpět. Po ukončení střelecké kariéry se dřívější jádro střeleckého klubu Eggenberg Český Krumlov stále scházelo na různých akcích a vzpomínalo se na dřívější zážitky ze střeleckých závodů. Pak přišel odchod do důchodu a s tím i nápad jak vyplnit volný čas. Napadlo mne založit si nový klub, dnes vlastně spolek, který by sloužil pro zábavu a radost ze střílení, jednou za čas uspořádat klubovku kde by se setkali dřívějším kamarádi a přátelé. Žádné monstr akce, prostě obnovit například tradiční závody v praktické střelbě jako Mikulášskou, Velikonoční které byly mezi střelci velice oblíbené. Protože u zrodu stáli tři veteráni já, Hana Kleinová a Vojta Veverka ( který bohužel v letošním roce zemřel ) a po oslovení dřívějšího sponzora pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově, který nám vyšel vstříc vznikl i název  „Spolek střelců veteránů Eggenberg Český Krumlov“.

    Následoval nákup nových zbraní a vybavení pro praktickou střelbu. Protože jsme potřebovali dát o sobě vědět, spojili jsme se se střeleckým klubem v Malontech  a ve spolupráci s ním tam také uspořádali dva klubové a náborové závody které proběhly v pořádku, ale bohužel malé prostory nám nedovolili udělat takový závod který by odpovídal požadavkům praktické střelby. Pokusili jsme se navázat dřívější spolupráci s armádou a využívat vojenský prostor v Boleticích, ale tam to bohužel nešlo. Při jednání jsme oslovili zástupce Československé obce legionářské v Boleticích, kteří nám vyšli vstříc a navázali jsme vynikající spolupráci. Naši členové jsou také členy této organizace a tak máme možnost využívat vojenskou střelnici v Lomech u Kunžaku, kde jsme našli vynikající zázemí pro daný sport a společně budeme pořádat soutěže v praktické střelbě o putovní pohár této organizace. Pro příští rok navrhneme vedení střelnice úpravy, které by umožnili pořádat akce, které by sloužili i jak pro výcvik vojska, tak civilního obyvatelstva.

   Určitě nám velice vstřícně pomáhají přátelé a kamarádi z dřívějších let a za to jim patří nesmírné poděkování. Věřím, že se nám společně plánované věci podaří uskutečnit a věřím, že se budeme setkávat na dobrých akcích, kde si společně s příznivci praktické střelby, vojáky naší armády užijeme mnoho krásných zážitků ze střelby samotné a zároveň se dobře pobavíme. Zachovejte nám všichni přízeň a celý náš spolek se těší na viděnou v Lomech u Kunžaku.

 

Miroslav Kučera    předseda SSV Eggenberg Český Krumlov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.