Mikulášský závod 2016

 

Vážení přátelé, příznivci praktické střelby,

   dovolte mi, abych touto cestou závěrem roku a střelecké sezony trochu zhodnotil činnost našeho spolku.

    Po dlouhých letech jsme se opět vrátili k pořádání střeleckých závodů, hlavně tady v Jižních Čechách a navázali na dřívější tradici. Většina zakládajících členů jsme důchodci a tak spoléháme při pořádání závodů na naše mladé členy a kamarády ze strany střelců. Začali jsme na střelnici v Malontech u nás doma a uspořádali jsme dvě náborové soutěže a zjistili, že to jde. Tak jsme se opět rozhlédli a navázali vynikající spolupráci s Československou obcí legionářskou v Boleticích, kde jsme i my všichni členy. To nám umožnilo využívat vojenskou střelnici v Lomech u Kunžaku. Poté jsme se rozhodli, že zkusíme oživit tradici „Mikulášské“ s tím, že tento závod uspořádáme jako zkušební a připravíme se na čtyřkolový závod „O pohár ČSOL“ v příštím roce. Ne všechno se povedlo, nedostatky jsme zjistili, musíme je na příští rok odstranit. Na „Mikulášskou“ bylo použito nové mechanické terčové zařízení a další jsme nechali jako překvapení na příští rok a nepoužili ho.

    Chtěl bych touto cestou poděkovat všem členům pořadatelského sboru, hlavnímu rozhodčímu a vojákům za vytvoření vynikajících podmínek a využití zázemí střelnice, za pracovní nasazení při stavění situací, kdy nám noční vichřice přes noc vše rozmetala. Vše se muselo v pátek postavit znova za nepříznivého počasí. A tak závod rozhodčích a pořadatelů proběhl ve stresu a v časové tísni. Skláním se a děkuji všem, kteří se podíleli na obnově zástěn a terčů, aby sobotní závod proběhl bez problémů. Závod jako takový proběhl v pohodě, nedostatky se objevily až při vyhlašování výsledků. Verifikaci většina střelců odmítla vyvěsit a výsledky ležely ve trojím vyhotovení na stole v jídelně k nahlédnutí.

    Slibuji, že v příštím roce se těchto chyb vyvarujeme. Já osobně jsem na střelnici slyšel jen kladné hodnocení a slibuji, že v příštím roce budou závody ještě lepší ke spokojenosti Vás všech.

      Závěrem bych chtěl všem popřát do Nového roku a střelecké sezony 2017 vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a těším se na setkání při závodech v roce 2017 na střelnici v Lomech.

   Miroslav Kučera – předseda spolku

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.